Реал Сосиедад спечели баското дерби в Примера дивисион, след като надигра Атлетик Билбао с 2:0 на своя „Аноета". Успехът бе много ценен за домакините, тъй като ги доближи само на точка зад днешния си съперник в класирането. Тимът от Билбао засега удържа безценното четвърто място, даващо право на участие в Шампионската лига идния сезон.

Двата тима започнаха предпазливо, като първото по-опасно положение се откри пред Андер Ерера от тима на гостите чак в 39-ата минута, но стражът на Сосиедад се намеси добре и спаси.

Само няколко минути по-късно пък „синьо-белите" поведоха в резултата. Грисман стреля, Ираисос изби, но топката отново попадна у играча на Реал,който този път я прати във вратата.

След почивката Атлетик се опита да промени нещо, но домакините издържаха на натиска, а в добавеното време дори стигнаха до втори гол. Сеферович намери с отличен пас Пардо, който пък промуши топката зад гърба на противниковия вратар за крайното 2:0.