Реал Сосиедад записа една от най-сладките си победи този сезон. Баските разбиха с категоричното 5:2 Валенсия, при това на неговия „Местая". Гостите бяха подпомогнати от факта, че играха повече от едно полувреме с човек повече.

Иначе началото на мача с нищо не предвещаваше подобно крушение за „прилепите". Те поведоха само след 120 секунди игра чрез тарана Солдадо.

В 41-ата минута обаче Жонас получи директен червен картон а малко след това Де ла Бела изравни.

След почивката Сосиедад се развихри и наниза две попадения чрез Гутиерес и Ифран. Солдадо направи резултата 2:3 четвърт час преди края и играчите на Валенсия си повярваха, че могат да измъкнат нещо от този мач. Агирече обаче бързо охлади ентусиазма им в 83-ата мин. с четвърти гол, а в добавеното време Карлос Вела оформи крайното 2:5 от дузпа.

След този мач Валенсия остава на 12-ото място, докато Сосиедад се изкачи до седмата позиция.