Реал Сосиедад и Бетис сътвориха истинско шоу в последния мач от 26-ия кръг на Примера дивисион. Мачът на „Аноета" завърши наравно 3:3, което определено не е в полза на нито един от двата тима в амбициите им за място в Шампионската лига следващия сезон. Баските остават шести, на 2 пункта зад четвъртия Малага, Бетис пък е само на точка от днешния си съперник.

Двубоят започна на високи обороти, а атаките се редуваха и пред двете врати. Агирече бе близо до откриване на резултата за Сосиедад след удар с глава в 28-ата мин, но за негово нещастие, топката срещна гредата. Буквално в ответната атака Хорхе Молина даде аванс на Бетис.

Веднага след почивката Пабон удвои аванса на севилци, които след това се  отпуснаха и това за малко да им коства всичко. Само в рамките на 11 минути - от 51-ата до 62-ата непримиримите баски вкараха три гола и стигнаха до пълен обрат. Карлос Вела, Иниго Мартинес и Чаби Прието от дузпа се разписаха последователно и хвърлиха в екстаз трибуните на „Аноета".

Бетис все пак показа, че е един от най-добрите тимове в Примера този сезон и успя да си спчели точката с нов гол на Пабон в 66-ата минута.