Атлетик (Билбао) поднесе малко очаквана изненада на опонента си в 10-ия кръг на Ла Лига - Севиля, надигравайки го с 1:0 на собствен терен.

Единственото попадение в мача реализира Адурис, разписал се във фаталната за гостите 13-а минута.

Севилци направиха всичко по силите си, за да се доберат поне до равенството днес, но късметът определено не бе на тяхна страна. Гостите се надпреварваха да пропускат изгодни положения пред вратата на съперника, като определено има за какво да съжаляват.

От своя страна домакините имаха 3 чисти възможности в срещата и по чудесен, оптимален начин се възползваха от най-сериозното си от тях в 13-ата минута, когато Адурис бе точен за пореден път през сезона, връчвайки трите точки на тима си.

Загубата означава запазване на 4-ото място във временното класиране за Севиля, като отборът остава с актив от 22 точки, колкото има и 3-ият Барселона. За домакините успехът бе изключително важен, като временно им позволи да "дишат спокойно", изкачвайки ги до 10-ата позиция.