Отборът на Севиля се класира за 1/8-финалната фаза от турнира за Купата на краля.

Андалуският състав разгроми нискоразредната единайсеторка на Форментера с 9:1 и по доста показателен начин продължава в следващата фаза от надпреварата.

С по един хеттрик за домакините се отличиха Лусиано Вието и Бен Йедер, които при малко повече късмет можеха да реализират и повече попадения тази вечер.

Пабло Сарабия добави два гола за победителите, а Гансо откри резултата в 14-ата минута на двубоя.

Вието бе точен 8 минути след него, а Йедер и Сарабия се разписаха в рамките на само 180 секунди - между 25-ата и 28-ата минути.

До почивката резултатът вече беше 6:0, след голове на Вието в предпоследната и последната минута от пърото полувреме.

Йедер, Сарабия и отново Бен Йедер оформиха катастрофалната за гостите загуба. В 62-ата минута Габри вкара почетното попадение за Форментера.

В първия мач Севиля се наложи с 5:1 и така, с 14 гола на сметката си от само две срещи, чака с нетърпение следващата фаза от надпреварата.