Севиля даде сериозна заявка за място в Топ 4. В мач от 17-ия кръг на Примера дивисион, андалусийците победиха като гости Виляреал с 2:1. Така „жълтата подводница" остана на 5-ото място с 28 точки, на 2 от четвъртия Атлетик Билбао. Севилци пък вече са с 26 и по всичко личи, че борбата за последното място, даващо право на участие в Шампионската лига ще  бъде повече от ожесточена през 2014-та.

Централният защитник на гостите Хуан Кала откри резултата в 24-ата минута, засичайки с глава центриране на Иван Ракитич от статично положение.

Карлос бака удвои аванса на Севиля в 72-ата мин, след като отбраната на Виляреал не успя да  изчисти добре едно центриране в пеналта.

В 88-ата мин Кала обаче направи дузпа, след като повали съперник в наказателното поле и получи червен картон. Резервата Жереми Пербе изпълни точно наказателния удар, за да намали резултата на 1:2.

Времето до края обаче бе твърде малко и макар и с десет души, Севиля успя да запази преднината си.