Отборът на Севиля се завърна на победния път, след като постигна важен успех при домакинството си на Леванте с 1:0. По този начин момчетата на Хулен Лопетеги ще имат поводи за усмивка, след като в последните си четири шампионатни срещи инкасираха три поражения.

Майорка нанесе първа загуба на Реал (Мадрид) за сезона в Ла Лига

Реал вече се намира на второто място в класирането

Тази вечер те имаха по-голямо предимство в битката на "Рамон Санчес Писхуан". В 36-ата минута гол на андалусци беше отменен, след като Чичарито се бе оказал в положение на засада.

Севилци трябваше да чакат до 86-ата минута, за да се зарадват на редовно попадение. Важните три точки донесе резервата в този двубой Люк де Йонг. Холандският национал засече с глава перфектно центриране на Хесус Навас и отблизо не остави никакъв вариант за реакция на Фернандес.

Меси, Суарес и Гризман бележат за победа на Барса

Каталунците излязоха на първо място в класирането

В следващия кръг "рохибланкос" приемат у дома коравия тим на Хетафе. На Леванте пък предстои домакинство на Еспаньол.

СЕВИЛЯ - ЛЕВАНТЕ 1:0

1:0 Де Йонг (86")

СТАДИОН: "Рамон Санчес Писхуан"

СЪДИЯ: Дж. Куадра

СЕВИЛЯ: Вацлик, Регийон, Кунде, Диего Карлош, Навас, Банега, Фернандо, Жордан, Окампос, Нолито, Чичарито (резерви: Боно, Де Йонг, Ескудеро,Гомес, Лопеш, Торес, Васкес)

ЛЕВАНТЕ: Фернандес, Мирамон, Везо, Кабако, Тоньо, Радоя, Кампаня, Мелеро, Ернани, Рожер, Моралес (резерви: Карденяс, Коке, Барди, Дуарте, Леон, Майорал, Вукчевич)