Отборът на Севиля се върна на 5-ата позиция в класирането на испанското футболно първенство.

Това стана възможно след успех на андалусийците с убедителното 3:1 над госта им Леванте, в двубой от програмата на 22-ия кръг на Примера.

Точни за победителите бяха Гамейро, Ибора и Коноплянка, а почетното попадение за съперника бе дело на Роси.

Именно Гамейро отново бе футболистът, с чийто изяви бе свързано силното представяне на състава на домакините днес.

В пореден мач Кевин бе нужният лидер на тима си, като освен, че се разписа след само няколко секунди игра, давайки предимство на Севиля, асистира и на Ибора за втория гол в мача.

Роси се опита да върне интригата, разписвайки се след 55 минути игра, но Коноплянка сложи точка на спора с гола си в 76-ата минута.

Така Севиля заема 5-ата позиция в класирането, измествайки от нея състава на Атлетик. Леванте е категорично последен в таблицата.