Носителят на Купата на УЕФА и Суперкупата на Европа Севиля стартира по отличен начин в Примера Дивисион. В последен двубой от първия кръг на първенството в Испания възпитаниците на Хуанде Рамос спечелиха като домакини на Леванте с 4:0.

Българският нападател на гостите Владимир Манчев не взе участие в срещата, а тимът му изглеждаше като "обречен" в по-голямата част от времетраенето на мача.  Фреди Кануте откри за Севиля в 7-а минута, 20 по-късно Кепа Бланко удвои.

През второто полувреме отново той с красив гол с глава направи 3:0 в 57-а минута, а малко преди края оформи и хеттрика си след извеждащо подаване от страна на партньора си в нападение. С успеха Севиля излезе начело в класирането с актив от 3 точки и голова разлика 4:0, докато за гостите остана крайното място в таблицата.