Севиля победи Реал Сосиедад с 3:2 като гост в мач от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. Двубоят бе изключително драматичен и премина през няколко обрата.

Домакините започнаха двубоя значително по-активно от своя съперник и в първите минути контролираха по-дълго топката. В 23-ата минута топката попадна в Ривас, който от границата на наказателното с кинжален удар я заби в мрежата на гостите.

Само 120 секунди по-късно след изпълнение на корнер, топката попадна във Фредерик Кануте, който с удар от воле изравни резултата.

Зрителите на двубоя обаче не бяха видяли всичко от първото полувреме. В 45-ата минута Йоренте получи далечен пас в половината на госите, напредна между двама защитници и с техничен удар даде ново преднина на Реал Сосиедад.

След почивката всичко се обърна на 360 градуса. В 63-ата минута след нов корнер Луис Фабиано бе изпуснат от домакинската защита в наказателното поле и на празна врата нямаше как да сгреши - 2:2.

Крайното 3:2 за гостите от Севиля беше оформено в 65-ата минута. Тогава Фреди Кануте получи топката в наказателното поле и с премерен удар я прати във вратата на домакините.