Севиля победи Валенсия с 2:1 в реванша от 1/4 финалите на турнира за Купата на Испания. По този начин андалусийците изхвърлиха носителя на трофея от миналия сезон с повече голове на чужд терен.

Преди седмица "прилепите" постигнаха измъчена победа на своя стадион "Местая" с 3:2, след като изоставаха с 1:2 и обърнаха резултата само за 7 минути в края на мача. Така общият резултат от сблъка между отборите, печелили купата през последните два сезона, бе оформен на 3:3.

Двубоят на "Рамон Санчес Писхуан" се разви много нещастно за възпитаниците на Унай Емери. Те поведоха още в 8-ата минута след гол с глава на централния си защитник Карлос Марчена. Той се разписа след изпълнение на корнер от Хоакин Санчес.

След полученото попадение севилци се хвърлиха напред и създадоха доста положения пред вратата на новото попълнение на Валенсия Сесар Санчес. Така се стигна до 36-ата минута, когато след центриране от свободен удар, дело на Ромарик, Фредерик Кануте изравни за 1:1. Малиецът засече неспасяемо с глава топката и върна надеждите на своя отбор.

През второто полувреме Севиля продължиха с натиска си и натикаха гостите си още по-дълбоко в тяхното поле. "Прилепите" удържаха без попадение и се виждаха в следващата фаза, когато Себастиан Скилачи получи подване от Москера в наказателното поле и с левия си крак от близо нанесе решаващия изстрел за 2:1. Това стана в 89-ата минута, като за шесткратните испански шампиони не остана никакво време за реакция.

Така Севиля се класира за полуфиналите, където възпитаниците на Маноло Хименес ще се изправят срещу Атлетик Билбао. За Валенсия пък остава борбата в първенството за класиране в Шампионската лига и надеждите за добро представяне в турнира за Купата на УЕФА.

Севиля - Валенсия 2:1
0:1 Марчена (8)
1:1 Кануте (38)
2:1 Скилачи (90)

Севиля (4-4-2): Палоп; Москера, Скилачи, Ескюде, Наваро; Навас, Душер (61-Ренато), Ромарик, Адриано (26-Капел); Кануте, Фабиано (90-Драгутинович);

Валенсия (4-4-1-1): Сесар; Мигел, Марчена, Мадуро, Морети; Хоакин, Албелда, Бараха (58-Фернандес), Висенте; Мата; Силва (69-Еду);