Тимът на Севиля направи грешна стъпка в борбата за титлата в Примера Дивисион, след като допусна домакинска загуба с 1:2 от тима на Майорка в мач от 18-ия кръг на испанското футболно първенство.

Срещата започна добре за домакините, след като в 21-та минута резултатът бе открит, след точно изпълнена дузпа от нападателя Фреди Кануте.

През втората част обаче гостите се добраха до пълен обрат, като първо точен бе Хесус Нунес, а половин час преди края на срещата играещият под наем в състава на Майорка таран на Барселона Макси Лопес вгорчи настроението на публиката, заела своите места на "Рамон Санчес Писхуан".

В друга среща от кръга  Хетафе нямаше проблеми при визитата си на Химнастик и спечели с 3:1 благодарение головете на Дорадо, Гуиза и Каскеро.

Осасуна пък бе безпощаден срещу Бетис, като вкара цели 5 гола срещу само един за опонентите си. Головата фиеста сътвориха Солдадо (2 гола), Пунал, Лопес и Уебо, а едно попадение за Бетис върна Арзу.

По-късно тази вечер играят Селта и Атлетико (Мадрид), както и Реал (Мадрид) и Сарагоса.