Реал (Мадрид) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля.

Това стана възможно след като "галактикос" елиминираха единайсеторката на Севиля в сблъсъка помежду им от 5-ия кръг на надпреварата.

В среща-реванш, играна на стадион "Рамон Санчес Писхуан", "кралете" се добраха до 3:3 в продълженията, но след 3:0 в първия мач продължават напред.

Попаденията за домакините отбелязаха Данило, пратил топката в собствената си врата, Стеван Йоветич, за когото това бе и дебютната среща за състава, както и Ибора, разписал се малко преди края.

Головете за гостите бяха реализирани от Асенсио, в началото на второто полувреме, както и от Рамос и Бензема, в заключителната фаза от двубоя.

Капитанът на "белите" бе точен от дузпа.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на стадиона:

НА ЖИВО: Севиля - Реал (Мадрид)

Всичко на "Рамон Санчес Писхуан" е готово за сблъсъка

Севиля върви отлично в първенството, като заема втората позиция във временното класиране, с актив от 36 точки. В последните си пет срещи андалусийци записаха четири победи и една загуба.

Миналата седмица обаче загубиха с 0:3 на "Бернабеу", в първия сблъсък между двата тима от тази фаза на надпреварата.

Сега задачата им бе наглед непосилна.

В събота записаха убедителна победа с 4:0 като гост на Реал Сосиедад. Такъв резултат ги устройваше идеално и в този мач, но разбира се не се получи.

Самир Насри: Би било добре Зинедин Зидан да ми бъде треньор...

Насри загатна: Би било добре Зидан да ми бъде треньор...

"Той прави страхотен сезон"

От своя страна Реал е на първата позиция в Примера дивисион. "Белите" са с 40 точки, но и с мач по-малко от преследвачите Севиля и Барселона. В последните си пет срещи гостите записаха четири победи и едно равенство.

В неделя "галактикос" ги очаква нов мач със Севиля, но за първенство. През уикенда Реал се справи без проблем и с Гранада, печелейки с 5:0.

Гарет Бейл и Лукас Силва бяха аут от мача днес, а треньорът на Севиля - Хорхе Сампаоли нямаше на разположение защитниците Даниел Карико и Тремулинас, както и крилото Михаел Крон-Дели.

Битката започна още с първия съдийски сигнал, като събитията се пренасяха ту пред едната, ту пред другата врата. Още преди да са изминали и две минути от началото, Ескудеро стреля опасно, но Касия спаси.

Снимка 272696

Вратарят на гостите обаче беше безпомощен пред изстрела с глава на собствения си съотборник Данило в 10-ата минута и единствено успя да изгледа полета на кълбото в мрежата му за 1:0.

Натискът на севилци продължи, но както обикновено се случва, вместо те да вкарат, гол реализира съперникът. Негов автор стана Асенсио, разписал се само 3 минути след почивката.

В 54-ата минута, след ефектно воле, Йоветич ознаменува дебюта си за отбора с гол за 2:1, връщайки тима си в срещата.

Нужни бяха обаче още доста попадения на домакините, а времето неумолимо течеше.

Снимка 272698

Ибора отново вдъхна надежда на съотборниците си за чудото с попадение за 3:1 в 77-ата минута, но само 6 по-късно, от дузпа, капитанът на столичани Серхио Рамос направи 3:2.

Крайното 3:3 оформи влезлият като резерва Бензема, в третата минута на даденото продължение.

До нова промяна в резултата не се стигна и по този начин Севиля отпада от турнира, но с високо вдигната глава.

Реал (Мадрид) пък очаква опонента си в следващата фаза от надпреварата.