Карим Бензема бележи за 3:3!!! Е, дербито тази вечер бе истинско!

Жълт картон за Каземиро.

83′

Рамос слага точка на спора с ГОЛ от дузпа! 3:2!

82′

Каземиро пада на терена, след съприкосновение с Краневитер... ДУЗПА в полза на Реал (Мадрид)!

77′

ГОООООЛ на Ибора! 3:1 за Севиля! Севиля най-после получава заслужено попадение, намесата на Касия не беше убедителна.

73′

Мората е заменен от Бензема.

72′

Жълт картон за Йоветич.

71′

Жълт картон и за Касия.

64′

Жълт картон за Ибора.

60′

Ковачич заменя Диаз.

56′

Насри заменя Вието.

54′

Йоветич бележи за 2:1! Забележителен дебют за Стеван! ГОЛ от ефектно воле на състезателя на домакините!

48′

1:1! Резултатът е изравнен! Асенсио връща Реал в мача и сякаш убива категорично интригата в него! Футболистът на Реал пробяга почти целия терен, като показа завидна скорост, а в крайна сметка и точен мерник.

45′

Играта е подновена.

45′

Почивка.

44′

Кореа отстъпва мястото си на дебютанта за тима Йоветич.

43′

Кроос се озовава в добра позиция за отбелязване на гол, но не успява да се разпише.

40′

Севиля определено не залага на организираните действия. Играта на тима изглежда хаотична и разпокъсана.

38′

Акциите се редуват ту пред едната, ту пред другата врата. Следващият гол в мача може да се окаже от определящо значение.

34′

Каземиро се отчита с важна намеса, като избива топката току пред краката на Бен Йедер, след пробив на Вието.

30′

Нов шут на Бен Йедер е блокиран от Касия.

28′

ГОЛ... на Диаз е отменен заради засада. Повторенията показват, че такава наистина има.

27′

Изстрел на Диаз затруднява максимално вратаря на домакините, но нов гол в срещата, за момента, не пада.

24′

Чудесна възможност за Севиля, пропиляна от Бен Йедер.

20′

Севиля определено изглежда втурнал се изцяло в предни позиции. Сигурността сякаш не е приоритет на тима, но при един гол за Реал (Мадрид) двубоят със сигурност ще премине доста по-близо до графата "ясни".

18′

Футболистите на Реал малко по малко започват да налагат своето темпо на игра. Отбраната на Севиля съвсем не изглежда впечатляващо...

15′

Добра възможност за Реал (Мадрид) да се върне в мача, след като Сарабия играе с ръка пред наказателното поле на тима си.

13′

Официално предупреждение и за Васкес.

10′

1:0 за Севиля!!! Автогол на Данило! Сарабия центрира и футболистът на Реал засича топката в собствената си врата с глава! Касия нямаше какво да направи.

7′

Първо официално предупреждение в мача. То е за Меркадо.

5′

Темпото на игра е доста добро, както можеше и да се очаква, предвид факта, че домакините имат сериозен пасив за наваксване.

2′

Ескудеро стреля опасно, Касия лови. Първа опасност пред "бялата" врата, още в самото началото на двубоя.

1′

Кийотаке

Севиля посреща Реал (Мадрид) в среща-реванш от турнира за Купата на Испания.

Двубоят на стадион "Рамон Санчес Писхуан" започва в 22:15 часа.

Севиля върви отлично в първенството, като заема втората позиция във временното класиране, с актив от 36 точки. В последните си пет срещи андалусийци записаха четири победи и една загуба.

Миналата седмица обаче загубиха с 0:3 на "Бернабеу", в първия сблъсък между двата тима от тази фаза на надпреварата.

Сега задачата им сякаш изглежда непосилна, макар че във футбола нищо не се знае. В събота записаха убедителна победа с 4:0 като гост на Реал Сосиедад. Такъв резултат ги устройва идеално и в този мач, но на всички е ясно, че това е почти невъзможно да се случи.

Самир Насри: Би било добре Зинедин Зидан да ми бъде треньор...

Насри загатна: Би било добре Зидан да ми бъде треньор...

"Той прави страхотен сезон"

От своя страна Реал е на първата позиция в Примера дивисион. "Белите" са с 40 точки, но и с мач по-малко от преследвачите Севиля и Барселона. В последните си пет срещи гостите записаха четири победи и едно равенство.

В неделя "галактикос" ги очаква нов мач със Севиля, но за първенство. През уикенда Реал се справи без проблем и с Гранада, печелейки с 5:0.

Гарет Бейл и Лукас Силва са аут за доста по-дълъг период от време.

Треньорът на Севиля - Хорхе Сампаоли няма да има на разположение защитниците Даниел Карико и Тремулинас, както и крилото Михаел Крон-Дели.