Севиля победи Селта с 2:1 в среща от програмата на 34-ия кръг на Примера дивисион.

За домакините точни бяха Кореа и Бен Йедер, а за гостите се разписа Яго Аспас от дузпа. В 56-ата митута на двубоя гостите останаха с човек по-малко, след като Ернандес беше изгонен.

Още в 26-ата секунда на двубоя Мариано пробва рефлекса на вратаря на Селта, който внимаваше в ситуацията. В 22-ата минута на срещата Ибора с глава нацели гредата на Серхио Алварес.

Въпреки създадените положения през първата част двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Нов шеф в Севиля

Оскар Ариас ще взима трудните решения в клуба

През втората част домакините започнаха устремно и в 49-ата минута Кореа се справи с трима бранители на гостите и откри резултата.

В 52-ата минута гостите спечелиха дузпа, която Яспас реализира и възстанови равенството. Гостите обаче останаха с човек по-малко след червен картон на Ернандес.

Домакините стигнаха до победно попадение в 79-ата минута, когато Насри и Бен Йедер бяха в центъра на вниманието и последния прониза вратата на Селта.

След този успех Севиля е на 4-ото място с актив от 68 точки, колкото има и Атлетико (Мадрид). Селта е на 11-ото място, с 44 точки.