Селта спечели изключителна важна победа срещу Леганес с 1:0. Мачът беше дерби на опашкарите в "Ла Лига".

Треньорът на Леганес: Никога не ми е идвало в главата, че могат да ни отмъкнат играч за един ден

"Това беше една несправедлива сделка, от която Барселона извлече полза"

Лидерът на "небесносините" Яго Аспас вкара безценното попадение в 62-ата минута. С трите точки тимът от Виго се измъкна над зоната на изпадащите, където останаха гостите от Мадрид.

Още в 21-вата минута галисийците останаха с десетима футболисти след директен червен картон на Филип Брадарич заради много грубо нарушение. До края на полувремето преобладаваха нервите.

В 59-ата съдията показа червен картон на Оскар Гарсия от Селта. След намесата на ВАР картонът беше анулиран, след като на повторенията се видя, че дори няма нарушение.

В 62-ата минута Лукас Оласа центрира, а Яго Аспас технично насочи топката по диагонала, изненадвайки вратаря на гостите за крайното 1:0.

Така Селта изпревари Майорка и с 24 точки е на17-а позиция. Леганес е предпоследен с 19-точки, колкото има и Еспаньол, но каталунският тим е с мач по-малко.