Еспаньол продължава доброто си представяне в Примера дивисион. В мач от 18-ия кръг каталунците разгромиха с 4:0 гостуващия Сарагоса.

Освалдо изведе домакините напред в самото начало, а до края на полувремето Луис Гарсия и Алваро направиха резултата класически. Серхио Гарсия оформи крайното 4:0 малко преди края.

С успеха „синьо-белите" се изравниха по точки с Валенсия на заветното четвърто място. „Лос Че" обаче играе по-късно днес. Сарагоса пък остава под чертата.

Там се намират още Алмерия и Спортинг Хихон. Алмерия падна с 1:4 като гост на Майорка, а хихонци се добраха до реми 1:1 със Сантандер. Така трите отбора - Сарагоса, Алмерия и Хихон имат по 13 точки в дъното на таблицата.

В друг мач от кръга днес, Осасуна и Хетафе не си вкараха и завършиха наравно 0:0.