Агонията на Сантандер от началото на сезона продължава. В мач от 14-ия кръг на Примера дивисион Расинг отстъпи с 1:2 при гостуването си на другия закъсал Майорка.

Разликата обаче е, че домакините са вече над чертата с 13 точки, заемайки 15-ата позиция. Сантандер остава на дъното с 9 точки - на три от спасението.

Гостите имаха нещастието да изостанат в резултата секунди преди почивката след автогол на Моя. След час игра обаче Виктор удвои и направи задачата на Расинг непосилна. Все пак четвърт час преди края на редовното време Науелпан върна едно попадение, а с него и надеждата за поне равенство.

В 85-ата Майорка остана с човек по-малко за директен червен картон на Бигас. Това развитие паникьоса домакините, които в крайна смета устискаха крехката си преднина за успех с 2:1.

Еспаньол и Осасуна си размениха местата в класирането, след като барселонци загубиха с 1:2 у дома. Лама и Некунам в 44-ата и в 50-ата поведоха гостите, а в 56-ата Васкес намали. Съдбата се усмихна на "папагалчетата", които обаче не се възползваха максимално след изгонването на Сатрустеги в 75-ата за втори жълт картон.

С успеха Осасуна застана на 8-о място с 18 точки, докато Еспаньол се намести на 9-ата позиция с една по-малко.