С три гола на Никола Жигич Сантандер успя да пречупи Атлетик (Билбао) и го победи с 5:4 в мач от 27-ия кръг на испанското първенство. Поражението остави баските в зоната на изпадащите с 26 точки, а Расинг Сантандер се изкачи на 7-о място с 43.

Сръбският гигант Жигич вкара головете си в последните 20-ина минути на срещата в 72-ата, 80-ата и 89-ата минута и помогна на тима да постигне шеста поредна победа.

Гостите откриха преди почивката чрез Луис Прието, но осем от головете паднаха през втората част. За Атлетик две попадения наниза капитанът им Хосеба Ечеберия.

Хетафе успя да стигне до 2:2 срещу намиращия се на 5-о място Сарагоса, въпреки че отстъпваше с 0:2. Така тимът от мадридското предградие се изкачи на 9-о място с 39 точки.

Серхио Гарсия в 22-ата и Андрес д'Алесандро в 36-ата от фаул вкараха за гостите, а Ману дел Морал с глава намали в 43-ата минута на двубоя. Крайното 2:2 направи Хави Каскеро в 61-ата минута с далечен удар.

Последният в класирането Химнастик (Тарагона) завърши с 10 души и трябваше да се задоволи с равенство 1:1 срещу другия новак в дивизията Рекреативо (Уелва).

Флоран Синама Понгол откри за гостите в 11-ата минута с глава, а в 15-ата Хави Портильо изравни след рикошет в гърба на защитник. В 42-ата минута директен червен картон получи Кампаньо за удар в лицето на играч на съперника.