Хетафе допусна грешна стъпка в борбата за място в Шампионската лига през следващия сезон. В мач от 35-ия кръг на Ла Лига кастилският тим загуби с 1:2 от Реал Сосиедад на "Аноета".

В главен герой за мача се превърна съдията Прието Иглесиас, който не даде две чисти дузпи в полза на гостите.

Първо в 42-ата минута Вилиан Жозе удар с ръка Уго Дуро, а в 74-ата минута вратарят Рули фаулира Хайме Мата.

В 20-ата минута Реал Сосиедад излезе напред в резултата след гол от дузпа на Вилиан Жозе. Наказателният удар бе отсъден след ревизиране с ВАР, което показа нарушение на Джене срещу Мерино.

В началото на второто полувреме Микел Оярсабал изпревари Джене на първа греда и направи безпомощен Сориа за 2:0.

В 89-ата Саму Сайс вкара прекрасен гол с фалцов удар в далечния ъгъл.

Въпреки поражението, Хетафе остава на четвърто място с по-добри показатели от Севиля и Валенсия.