Рекреативо и Нумансия се сбогуваха с испанската Примера дивисион, след като загубиха срещите си от 37-ия кръг.

Нумансия записа пораьение с 0:1 в гостуването си на Хетафе, Единственото попадение бе дело на Роберто Солдадо в 61-ата минута.

Рекреативо пък разочарова феновете си, падайки с 0:1 на свой терен в Уелва от Сантандер. В палач за домакините се превърна сърбинът Никола Жигич с гола си в 76-ата минута.

Друг заплашен от изпадане отбор - Спортинг Хихон постигна безценна победая с 2:1 над Валядолид като гости. За успеха се разписаха Камачо и Билич, а Сесма се разписа за "лилаво-белите".

Бетис пък пропусна да си осигури оставане в лигата, завършвайки наравно 1:1 като гост на Малага. Еду изведе севилци напред, но Алберт Луке развали празника на Бетис с гол 10 минути преди края.

За разлика от "зелено-белите", Еспаньол не допусна грешка и вече и на теория остана в Примера. Каталунците спечелиха с 3:0 като гости на Алмерия с голове на Иван Алонсо (два) и Короминас.