В Сан Себастиан, Реал Сосиедад прие на собствения си терен и не успя да победи единайсеторката на Реал Бетис, в спор за оставане сред местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Разликата между двата тима преди двубоя бе 4 точки в полза на домакините, които доскоро бяха в четворката, а дори и водеха в класирането в продължение на няколко кръга.

"Синьо-белите" бяха спечелили само един от последните си 9 шампионатни мача, но днес определено изглеждаха по-солидно от опонентите си. Въпреки това, след като до 86-ата минута водеха с 2:0, домакините не успяха да стигнат до трите точки и допуснаха изравняване.

Дълговете на Барселона вече са 434 милиона паунда

Клубът е заплашен от фалит

Отборът на Мануел Пелегрини остава без загуба от началото на годината, но големият проблем на "зелено-белите" от Севиля подчертано е постоянството.

От състава на домакините заради натрупани картони отсъстваше младият Айен Муньос. Освен това треньорът Иманол Алгуасил не можеше да разчита на Давид Силва в средата на терена.

Това не попречи резултатът да бъде открит в полза на състава, въпреки че това се случи след почивката. Четири минути след паузата, Александър Исак даде заслужена преднина на отбора си.

Снимка 515256

Източник: Twitter

Малко по-късно, в 57-ата минута, Микел Оярсабал вкара за 2:0 и пречупи надеждите на гостите дори за точката в мача.

Или поне така изглеждаше. Защото в 86-ата минута Каналес даде шанс на Бетис да повярва в "невъзможното", а във втората минута на даденото продължение Хоакин Санчес вкара за крайното 2:2.

"Зелено-белите" остават извън челната шестица. В нея, на последното от "европейските" места, се намира Реал Сосиедад, който е с 31 точки - 3 по-малко от петия Виляреал.