Реал Сосиедад победи тима на Майорка с 1:0 като домакин в среща от осминафиналите в турнира за Купата на Краля в Испания и се класира за четвъртфиналите.

Единственото попадение бе дело на Роберт Наваро още в петата минута на двубоя.

Микел Оярсабал завърши нова добра атака за домакините пет минути по-късно, но стреля вляво от вратата на Майорка. В 31-ата минута той прати топката в мрежата на гостите, но голът не бе зачетен заради засада след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж - ВАР. Наваро падна в наказателното поле на гостите шест минути по-късно, но сигнал за дузпа от рефера не последва.

Клеман Грение бе неточен при удар към вратата на Реал Сосиедад в 77-ата минута и до още попадения в мача не се стигна.

Останалите срещи от осминафиналите в надпреварата за Купата на Испания ще се играят по-късно тази вечер, в сряда и в четвъртък.