Реал (Сосиедад) записа домакинска победа над Селта в мач от втория кръг на Ла Лига. Баските победиха воденият преди години  от Христо Стоичков отбор с 2:1. Това бе и второ поражение за Селта и съответно първи успех за Реал (С), които се препънаха в миналия кръг съответно срещу Малага (0:1) и Барселона (1:5).

Головете в мача паднаха през втората част. В 49-ата минута гостите поведоха в резултата и смълчаха трибуните на „Аноета". Енрике де Лукас получи пас от Яго Аспас и се разписа за 1:0. Селта полетя в следващите минути, но баските бързо прекърши крилата им. Пет минути след гола Агирече изравни за 1:1. Отново той в 61-ата минута се разписа след асистенция на Карлос Вела.

В друг мач от втория кръг, Райо Валекано изненада неприятно като гост Бетис. Райо победи с 2:1 ентусиазираните след успеха с 5:3 над Атлетик Билбао. Първият гол стана дело на Пити от състава на гостите в 3-ата минута. Само минута по-късно „зелено-белите" се върха в мача с попадение на Молина. В 62-ата минута обаче Карильо сложи точка на спора и оформи крайния резултат.

В друг мач от тази вечер, Еспаньол падна от Сарагоса у дома с 1:2. Каталунците играха и с човек по-малко 40 минути, след като Албин бе изгонен за втори жълт картон. Иначе Еспаньол първи поведе в резултата чрез Васкес в 43-ата минута. 10 минути по-късно обаче Апоно изравни от дузпа. Мачът отиваше към своя край, когато в 89-ата минута Пощия вкара за крайното 1:2.