Реал Сосиедад завърши 1:1 с Виляреал в мач между отлично представящи се отбори в настоящия сезон в Примера Дивисион. "Баските" изпуснаха шанса си да се откъснат с 3 точки на първото място, докато "жълтата подводница" можеше да се доближи на точка от лидерите.

Срещата се сведе до треньорско надлъгване между Иманот Илгоасил и Унай Емери.

Още в петата минута Артиз Елустондо спъна Первис Еступинан в наказателното поле. Елустондо получи контузия при съприкосновенето, но Хесус Хил Мансано беше безкомпромисен и посочи бялата точка. Жерард Морено откри за гостите след добро изпълнение на наказателния удар.

"Баските" изравниха също след 11-метров удар. Пау Торес игра опасно в наказателното поле срещу Робин льо Норман. Раул Албиол реагира остро за съдийското решение и беше декориран с жълт картон. Така Микел Ояарсабал изравни в 33-ата минута.

След почивката играта се водеше повече в половината на гостите. Но играчите на Виляреал също опитваха да стигнат до победа, като организираха няколко нелоши атаки.

В края Иманот Алгуасил пусна тежката си артилерия - Аднан Янузай и Начо Монреал. Това обаче не доведе до повече голове и мачът завърши наравно. В 95-ата минута имаше един ВАР за дузпа за Виляреал, но арбитърът реши бързо да приключи без главоболия срещата.

Снимка 507547

Реал Сосиедад се откъсна с една точка пред втория Атлетико (Мадрид). "Баските" имат 24 точки, но дюшекчиите са с два мача по-малко.

Виляреал е на трето място с 20 точки от 11 мача.