Реал (Мадрид) спечели голямото дерби на кръга срещу Атлетико (Мадрид). "Кралския" клуб победи "дюшекчиите" с 3:0 на "Висенте Калдерон".

С този успех, тимът на Зинедин Зидан се откъсна на 4 точки пред втория Барселона. Както е известно, днес каталунците направиха грешна стъпка, завършвайки 0:0 с Малага.

Днешната битка между Атлетико и Реал бе последна на легендарния стадион "Висенте Калдерон". Скоро "дюшекчиите" ще се преместят на ново спортно съоръжение. "Висенте Калдерон" е открит през 1966 година, а през април 1967-ма приема първото дерби между двата състава.

Днешаната среща премина под тотална доминация на гостите и на супер звездата Кристиано Роналдо. Португалецът вкара и трите попадения, като едно от тях беше от спорна дузпа.

Снимка 263473

Първият гол падна в 23-ата минута, когато Кристиано стреля от фаул, топката се отби в стената, Облак се подлъга и не разбра как се стигна до попадение в мрежата му. Последва равностойна игра като на полувремето двата тима се оттеглиха при този резултат.

В 71-ата минута Роналдо си изпроси дузпа след като сам потърси съприкосновение със Савич. Португалецът не сгреши от бялата точка за 2:0.

Пет минути по-късно опитният Хуанфран сгреши фатално като подари топка на Роналдо и той нямаше как да не се възползва, оформяйки своя хеттрик. Малко по-късно Роналдо бе заменен от Хамес, но този път звездата прие решението на Зидан с усмивка. Както е известно, след дни Реал гостува на Спортинг в родната му Португалия.

До края на мача не паднаха нови попадения и така, Реал спечели дербито с 3:0.

След този мач, Реал е на върха с 30 точки. Атлетико пък е 5-ти с 21 пункта.