Въпреки очакванията за трудно гостуване на Реал (Мадрид) на Атлетик Билбао, това не се получи.

Срещата от 31-ия кръг на испанската Ла Лига се превърна в приятна разходка на възпитаниците на Жозе Моуриньо до земята на баските. Въпреки експерименталния състав, с който излезе, Реал нямаше никакви проблеми и се наложи с класическото 3:0 над своя съперник.

Срещата на естадио "Сан Мамес" започна доста равностойно, като в първите минути нито един от двата отбора не можа да стигне до сериозно голово положение.

При първата си по-сериозна голова възможност обаче гостите от испанската столица поведоха в резултата. Анхел ди Мариа проби отлично и навлезе в наказателното поле, където бе повален от вратаря на домакините Ираисос и главният съдия посочи бялата точка. Дузпата бе превърната в гол в Рикардо Кака.

Малко по-късно стажът на Атлетик сгреши отново, но ударът на Гонсало Игуаин не намери целта.

След почивката почти нищо не се промени на стадиона в Билбао. Атлетико опитваше атаки, но добре организираната защита на Реал така и не позволи да се стигне до нещо по-сериозно пред врата. В 53-ата минута Ди Мариа финтира бранител на домакините, който нямаше друг избор освен да спре непозволено аржентинеца. Съдията отново посочи дузпата, която бе реализирана от Кака.

20 минути преди края на срещата Естебан Гранеро изведе отлично появилия се като резерва Кристиано Роналдо, а суперзведата на белия балет прати топката за трети път в мрежата на Атлетико, оформяйки и крайния резултат.

Атлетик Билбао - Реал Мадрид 0:3