Реал Мадрид победи трудно Селта. "Белият балет" се наложи с 2:1 на "Сантяго Бернабеу" в мач от 2-ия кръг на Ла Лига.

Попаденията станаха дело на Алваро Мората (60), Фабиан Ореяна (67) и Тони Кроос (82).

Това е втори пореден успех за "кралете", които на старта се наложиха над Реал Сосиедад.

Днешната среща пропуснаха Карим Бензема и Кристиано Роналдо.

Срещата започна без особени положения. В 29-ата минута Лука Модрич напредна и шутира от 22 метра, пращайки топката в напречната греда.

След почивката домакините търсеха по-активно гола. В 60-ата минута Модрич изведе Асенсио стреля, отбитата топка се върна в Мората за 1:0. От телевизионните повторения стана ясно, че нападателят е бил в положения на засада при първия удар на Асенсио.

В 67-ата чилиецът Фабиан Ореяна получи топката от Гуидети и с техничен шут изравни за 1:1 В 82-ата инута Тони Кроос се възползва от пас на Лукас Васкес, за да вкара за 2:1.

В 90-ата минута Васкес можеше да направи победата на домакините по-изразителна, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.