Реал (Мадрид) победи трудно Атлетик (Билбао) с 2:1 като домакин и се доближи на една точка от лидера в Примера дивисион Барселона.

Успехът за "белия балет" дойде през втората част, когато след головете на бразилците Роналдо и Роберто Карлуш, съответно в 65-ата и 82-ата минута, мадридчани успяха да заличат преднината, която Атлетик имаше от първото полувреме след попадението на Прието.

В същото време Еспаньол победи с 2:1 втория в класирането Севиля в среща от 13-ия кръг на футболното първенство на Испания. Загубата лиши севилци от възможността да оглавят класирането в Примера.

Нападателят от Мали Фредерик Кануте откри в 26-та минута от дузпа, Раул Тамудо изравни в 68-та, а Луис Гарсия донесе победата на своя тим 10 минути преди последния съдийски сигнал. Алберт Риера от Еспаньол бе изгонен в 84-та минута.

Депортиво и Сантандер завършиха 0:0 в мач с три червени картона. Педро Мунитис в 51-та и Никола Жигич в 79-та минути напуснаха терена за Расинг, а Кристиан от Депортиво пое пътя към съблекалнята в допълнителното време на мача.

При нулево реми завърши и срещата между Реал Сосиедад и Хетафе, като това бе 13-ят пореден мач от началото на сезона, в който Сосиедад не може да вземе трите точки. Този факт оставя отбора на предпоследното 19-то място в класирането.

В последния двубой от кръга Сарагоса изненадващо загуби у дома от Осасуна с 1:2. Домакините поведоха в 19-ата минута с гол на Милито. Гарсия изравни в 82-ата, а автоголът на Понцио в последната минута донесе победата на Осасуна.