Момчетата на Хуанде Рамос започнаха по-добре мача и владееха повече топката, но за сметка на това трудно стигаха до чисти голови ситуации. Все пак обаче попадението бе въпрос на време.

2 минути преди края на първата част Реал откри резултата. Капитанът на отбора Раул отбеляза дежурния си гол, но с основна заслуга за попадението бе Гонсало Игуаин, който проби отлично и изведе Раул на добра позиция.

След почивката домакините продължиха с агресивната си игра, но трудно създаваха чисто положения. Все пак 8 минути преди края Робен подсигури успеха на "кралете", след като се разписа и оформи крайното 2:0.

Така Реал продължава гонитбата с Барселона за първото място в първенството. 8 кръга преди края Барса има преднина от 6 точки.

В същото време Раул записа своята победа номер 300 в шампионата на страната. Само още двама играчи са постигали подобно постижение - Мануел Санчис (312) и Андони Субисарета (333).

В друг мач от кръга Осасуна победи Атлетик (Билбао) с 2:1

РЕАЛ (МАДРИД) - ВАЛЯДОЛИД 2:0

1:0 Раул (43')
2:0 Робен (82')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

РЕАЛ (МАДРИД): Касияс, Торес, Пепе, Канаваро, Хайнце, Игуаин, Снайдер, Лас, Робен, Раул, Хунтелаар

ВАЛЯДОЛИД: Асено, Лопес, Прието, Беа, Маркош, Рубио, Борха, Леон, Канобио, Ескудеро, Гойтом