Реал (Мадрид) постигна лесна победа над Севиля в първия мач от 1/8 финалите за Купата на краля.

"Белия балет" се наложи с 3:0 на "Сантяго Бернабеу". Така "кралете" докосват четвъртфиналите на турнира, но все пак първо трябва да преминат през реванша, който е след седмица в Севиля.

Старши треньорът на Реал Зинедин Зидан бе без доста от титулярите си. Голямата звезда на "кралете" Кристиано Роналдо бе извън състава, като дори не попадна и сред резервите. Португалецът получи почивка след като на първата тренировка на отбора след Нова година показа неразположение, повръщайки на терена. Освен него, почивка получи и Карим Бензема.

Снимка 271272

Аут от мача бяха още контузените Серхио Рамос, Пепе, Матео Ковачич, Лукас Васкес и Гарет Бейл. Така Реал трябваше да излезе без ударното си нападение, съставено от Роналдо, Бейл и Бензема.

В отсъствието на големите звезди, дойде и звездния миг на Хамес Родригес, който рядко намира място в титулярния състав. Колумбиецът се развихри с два гола и игра на високо ниво.

Срещата започна равностойно. Домакините бързо откриха резултата след като в 10-ата минута защитата на Севиля сгреши и Каземиро открадна с шпагат и подаде към Хамес Родригес. Колумбиецът засече извън наказателното поле и с фалцов удар с левия крак вкара за 1:0.

Три минути по-късно, сантиметри лишиха Лука Модрич от отличен гол. Хърватинът направи двойно подаване с Карвахал и завърши с прекрасен удар със задна ножица, но топката мина много близо до вратата.

В 29-ата минута "кралете" стигнаха до ново попадение. Рафаел Варан надскочи защитата на Севиля при изпълнение на корнер и с глава удвои резултата отблизо за 2:0.

В 35-ата минута гостите направиха непростим пропуск. Кореа изскочи на отлична позиция пред вратата и стреля, Касийя спаси с тяло, топката се върна в Ибора, който направи уникален пропуск, стреляйки над вратата. Шест минути по-късно Витоло изскочи сам срещу вратаря на Реал и не успя да го преодолее.

В 43-ата минута Реал получи дузпа. Мариано избута Модрич след като самият той бе фаулиран от Хамес, но съдията прецени, че има нарушение в полза на домакините. Зад бялата точка застана Хамес Родригес, който стреля хладнокръвно, вкарвайки за 3:0.

През втората, Реал отстъпи инициативата на Севиля. Гостите наложиха тотална преса на "белия балет", но без никакъв резултат.

В 49-ата минута Кореа направи нов пропуск след като стреля по диагонала, но топката излезе в аут.

До края не се случи нищо запомнящо се и така Реал ще пътува към Севиля с три гола аванс.