Реал (Мадрид) стъпи накриво в Ла Лига. „Белия балет" стигна само до равенство 1:1 с Малага като гост. По този начин тимът на Зинедин Зидан остана на цели десет точки зад лидера Барселона.

Реал показа доста по-слаба игра от обичайното, а Кристиано Роналдо стана грешник за тима си. Португалецът вкара единственото попадение за тима си от явна засада в 33-ата минута. Тони Кроос центрира от фаул, Роналдо беше почти метър пред защитата в момента на подаването и отбеляза с красив удар с глава. Две минути по-късно Роналдо беше фаулиран в наказателното поле. CR7 застана зад бялата точка, но не беше точен, пропускайки шанса тимът му да поведе с 2:0.

В 66-ата минута домакините успяха да изравнят. Уелигтон центрира, никой не покри Албентоса, който от шест метра отбеляза за 1:1. В 75-ата Навас спаси своите от втори гол, след като отрази силен удар на Шарлиз.

След този мач, Реал е с 54 точки, заемайки 2-ото място. Малага пък е 10-ти с 31 пункта.

Malaga 1-1 Real Madrid HD - All Goals and... by FVO_HD