Отборът на Бетис хвърли бомбата на осминафиналите в турнира за Купата на Краля, след като отстрани от надпреварата Реал (Мадрид). Първият мач преди седмица в Севиля  завърши при резултат 0:0, оставяйки всичко да се реши при ответната среща в Мадрид.

В четвъртък вечер на стадион "Сантяго Бернабеу" нещата започнаха прекрасно за "белия балет", след като Робиньо откри резултата още в 5-ата минута. Постепенно обаче набезите на Бетис ставаха все по-сериозни и в 37-ата минута Дани отбеляза така ценното попадение на чужд терен.

През второто полувреме атаките на Реал нямаха ефект и Кралският клуб бе принуден да преживее поредното си унижение, отпадайки безславно от 18-ия в Примера дивисион. Може би именно слабата игра и огромния натиск от страна на феновете и пресата са накарали бразилския полузащитник Емерсон да поиска да се завърне в Ювентус. Желание, което той лично е споделил пред треньора на "бианконерите" Дидие Дешан.