Реал Мадрид поднови участието си в Ла Лига след коледната пауза по най-силния възможен начин. Тимът на Жозе Моуриньо със сигурност остава начело и след този кръг, след като прегази новака Гранада с 5:1 на "Сантяго Бернабеу".

Този успех ще позволи на "белия балет" да поведе на Барселона с цели 6 точки преди утрешното каталунско дерби с Еспаньол. Въпреки убедителния успех обаче, Жозе Моуриньо има теми за размисъл, след като това бе поредният двубой, в който неговият тим пусна попадение.

Иначе Бензема вкара красив гол за 1:0, но Гранада успя да изравни чрез Рико. Рамос до почивката възстанови преднината на Реал, а в началото на втората Игуаин и отново Бензема решиха мача. Роналдо успя да вкара попадение малко преди края на двубоя, с което ознаменува добрата си игра.

Реал започна по-силно мача и създаде на няколко пъти опасности пред вратата на гостите. Гол обаче падна чак в 19-ата минута. Тогава Роналдо поде прекрасна атака, като копна топката за Йозил, а немският национал с пета прекрасно отклони към Бензема, който вкара. Останаха леки съмнения за засада, но голът все пак бе зачетен - 1:0.

В 22-ата минута обаче резултатът бе изравнен за ужас на Жозе Моуриньо. След двата гола срещу Малага, това бе трето поредно попадение, което играчите му допуснаха с глава. Рико бе оставен съвсем непокрит и от няколко метра разстреля Касияс - 1:1.

Реал се хвърли в атаки и закономерно успя отново да поведе преди почивката. Така бранителят Серхио Рамос се превърна в герой, след като се пласира най-добре при един корнер и вкара - 2:1.

Веднага след подновяването на играта Реал реши всичко на терена. Първо при една продължителна атака, топката стигна до Игуаин и той с много красив удар реализира - 3:1. Само три минути по-късно Бензема вкара втория си гол в срещата.

Оттук до края двубоят се доиграваше. Все пак, Реал намери време да вкара още един гол. Две минути преди края един пробив отдясно достави центриране за Кака, бразилецът не успя да овладее добре, но топката попадна в Роналдо, който без забавяне опъна мрежата - 5:1.

Така Реал чака спокойно утрешното каталунско дерби между Барселона и Еспаньол, наслаждавайки се на 6 точки аванс пред тима на Пеп Гуардиола.

РЕАЛ МАДРИД - ГРАНАДА 5:1

1:0 Бензема (19), 1:1 Рико (23), 2:1 Рамос (34), 3:1 Игуаин (46), 4:1 Бензема (49), 5:1 Роналдо (90)