Реал (Мадрид) е на крачка от финала за Купата на Краля. В първи мач от фазата на 1/2 - финалите „белия балет" се наложи с минималното 1:0 като гост над Севиля и така значително увеличи шансовете си да играе на финала.

Още в 6-ата минута Карим Бензема можеше да открие резултата на „Рамон Санчес Писхуан", ако ударът му от границата на наказателното поле бе намерил целта. В 17-ата след отлична атака на гостите от Мадрид, топката попадна в Месут Йозил, който с много тънък пас намери Карим Бензема пред наказателното поле. Нападателят напредна, залъга двама бранители на домакините и с техничен удар прати топката в мрежата.

Малко по-късно Ромарик можеше да изравни резултата, но ударът му от движение премина покрай вратата.

През втората част почти нищо на терена не се промени. Още в самото начало ан полувремето Кристиано Роналдо можеше да покачи преднината на гостите, но пропусна. Малко по-късно отново той подходи егоистично и провали отлична атака на Реал.

В последните минути футболистите на Севиля натиснаха, но така и не успяха да стигнат до изравнителен гол. Така Реал е с единия крак на финала за Купата на Краля.

Севиля - Реал Мадрид 0:1

0:1 Бензема 17

Севиля: Палоп, Серхио Санчес (15 Касерес), Алексис, Ескюде, Наваро, Зокора, Ромарик (51 Ренато), Пероти, Навас, Кануте, Фабиано (75 Негредо)

Реал Мадрид: Касияс, Арбелоа, Албиол, Карвальо, Рамос, Чаби Алонсо, Лас (55 Марсело), Кедира, Йозил (85 Гранеро), Роналдо, Бензема (68 Ди Мария)