Реал Мадрид постигна седма победа в Примера дивисион. Момчетата на Мануел Пелегрини надделяха с 4:2 над Валядолид и поне за няколко часа се изравниха с Барселона на върха. В герой за „кралския клуб" се превърна капитанът Раул, който бе с основен принос за успеха. На практика „кралете" доказаха, че могат да побеждават и без мегазвездите си Кака и Кристиано Роналдо. Португалецът въобще не игра, докато Кака се разходи 20-ина минути.

Заместникът на Роналдо Естебан Гранеро пак игра силно и още в началото изработи първия гол. Той намери Раул и капитанът с хубав удар реализира. Второто попадение не закъсня. Марсело центрира към Раул и той отново с техничен удар покачи резултата - 2:0. В края на полувремето двата тима си размениха по един гол. Нозе реализира от фаул за Валядолид, а Марсело върна преднината от два гола - 3:1.

В 53-ата минута Диего Коща се възползва от грешка на Раул Албиол и вкара за 3:2, с което върна тима си в мача.

Всичко свърши в 80-ата минута, когато резервата Игуаин с чудесен прехвърлящ удар направи 4:2.

Вижте феноменалния четвърти гол на Игуаин - тук !