Реал (Мадрид) се завърна на победния път в Ла Лига, след като разгроми Валенсия с 5:1 в късния съботен двубой от програмата на 13-ия кръг. По този начин селекцията на Карло Анчелоти заличи неприятните спомени от нулевото реми на "Бернабеу" срещу Райо Валекано и се доближи на две точки от сензационния лидер Жирона.

Макар и в отсъствието на английската звезда Джуд Белингам, "лос меренгес" не срещнаха затруднения с валенсианци и зарадваха своите фенове с изразителен успех.

Още в третата минута Дани Карвахал получи фамозен пас от Кроос и нагласи топката на левия си крака, за да може с бляскаво воле да матира Мамардашвили за един от малкото си голове в професионалната му кариера.

Оттам насетне настъпиха миговете на Вини Жуниор, който реши всичко в т.нар дерби с две попадения, паднали съответно в края на първото и началото на второто полувреме.

Сред голмайсторите успя да запише името си и Родриго. Бразилският национал помогна за дълбока преса спрямо играчите на Валенсия, Мамардашвили сбърка подаването си и това позволи на №11 да го накаже.

Но това не беше всичко от Родриго. В 84-ата минута нападателят навлезе в наказателното поле, навърза своя сънародник Габриел и с прецизен удар покачи до 5:0.

В самия край Уго Дуро вкара почетното попадение за своя тим.

След паузата за национални отбори Реал (Мадрид) гостува на Кадис, докато Валенсия приема у дома Селта (Виго).

Флорентино Перес: Ла Лига работи срещу Реал (Мадрид)