Реал (Мадрид) запази живи мечтите си за титла в Примера Дивисион, след като в среща от 31-я кръг успя да победи с 2:1 намиращият се на четвърто място в Испания – Валенсия.

В същото време възпитаниците на Фабио Капело охладиха желанието на "прилепите" за преследване на първото място.

Със спечелените 3 точки кралският клуб излезе на втора позиция в класирането, доближавайки се на 2 точки от лидера Барселона. „Каталунците” имат 59 точки, но и мач по-малко, като в неделя гостуват на средняка Виляреал.

В 18-ата минута феновете на „Сантяго Бернабеу” в екстаз хвърли холандският голмайстор Рууд ван Нистелрой, който направи безпомощен Канисарес за 1:0.

След почивката обаче изживяващият втора футболна младост в състава на гостите Фернандо Мориентес даде надежди на съотборниците си за нещо повече.

Точка на спора едва 7 минути преди последния съдийски сигнал сложи Серхио Рамос с втория гол в мача, който се оказа победен и остави трите точки в Мадрид.

Стартовите състави на Реали Валенсия:
Реал (Мадрид): Касияс, Мичел Салгадо, Канаваро, Серхио Рамос, Торес, Гаго, Диара, Игуаин, Робиньо, Раул, Ван Нистелрой;

Валенсия: Канисарес, Мигел, Аяла, Морети, Дел Орно, Албиол, Албелда, Хоакин, Силва, Вия, Мориентес