Реал (Мадрид) победи като гост Атлетик (Билбао). "Белият балет" се наложи с 1:2 в среша от 28-ия кръг на Примера дивисион. Така тимът на Зинедин Зидан увеличи аванса си пред втория Барселона на пет точки, като и двата тима имат равен брой изиграни срещи, въпреки че каталунците утре посрещат Валенсия в мач от този кръг.

Първото попадение падна в 25-ата минута. Тогава Кристиано Роналдо намери много добре Карим Бензема, който не сгреши за 0:1.

Пепе гори за мача с Атлетик (Билбао)

Пепе гори за мача с Билбао

Португалецът не тренира днес

Баските натиснаха след почивката. Вратарят Кейлор Навас се намеси решително след шут на Иняки Уилиямс от десет метра. В 65-ата минута Уилиямс центрира отдясно към далечната греда, където Раул Гарсия насочи топката към Ариц Адурис, който отблизо изравни с глава за 1:1.

Малко след това след изпълнение на корнер Кристиано Роналдо отклони топката от първата към втората греда, където свободният Каземиро отново изведе Реал напред в резултата.

След този мач, Реал (Мадрид) остава лидер с 65 точки и 5 повече от втория Барселона, който утре приема Валенсия на "Камп Ноу". Атлетик (Билбао) е седми с 44 точки.