Отборът на Реал (Мадрид) спечели с 2:0  градското дерби с Атлетико в среща от 20-ия кръг в първенството.

Срещата на "Висенте Калдерон" предложи качествен сблъсък. Попаденията за "белия балет" вкараха Раул в 34-ата секунда и Рууд ван Нистелрой в 42-ата минута.

Това е седма поредна победа за "кралете" в Примера и шести последователен мач без допуснат гол.

В първата си атака към вратата на Атлетико Раул откри резултата след подаване на Робиньо, който нахлу отляво. Бразилецът се възползва от груба грешка на защитника Пабло. Следващите десетина минути Реал атакуваха вихрени своя стъписан съперник. В 15-ата минута централният защитник на "белите" бе заменен принудително от Мичел Салгадо.

Атлетико се опита да уравновеси нещата на терена, но не успя. Домакините в тази среща създадоха няколко много чисти положения, но на два пъти гредите и вещите намеси на Икер Касияс предотвратиха попадение.

В 26-ата минута Диего Форлан удари гредата зад Касияс, а в 38-ата Агуеро удари напречната греда. В ответната атака Реал успя да удвои след изпълнение на корнер. Холандският таран Рууд ван Нистелрой бе оставен непокрит в наказателното поле и направи резултата 2:0 в полза на Реал (Мадрид

Робиньо пропусна няколко положения за да направи резултата класически.

Агуеро и Форлан пропуснаха изгодни положения за Атлетико. По този начин Атлетико остава 10 години без победа над градския си съперник, а Реал продължи успешния си поход към 31-ва шампионска титла. Разликата между двата тима в класирането вече е цели 13 точки след 20 изиграни кръга.

Атлетико - Реал (Мадрид) 0:2

0:1 Раул (1), 0:2 Рууд ван Нистелрой (42)

Атлетико: Абиати, Переа, Пабло, Ейер, Антонио Лопес, Раул Гарсия, Мота (70 - Луис Гарсия), Макси Родригес (78 - Клебер), Симао (37 - Рейес), Агуеро, Форлан

РЕАЛ (М): Касияс, Серхио Рамос, Канаваро, Пепе (15 - Мичел Салгадо), М. Торес, Гаго, Снайдер, Гути (76 - Баптища), Робиньо (86 - Дренте), Раул, Ван Нистелрой