Отборът на Реал (Мадрид) допусна първа грешна стъпка в Ла Лига. Без големите си звезди Кристиано Роналдо и Серхио Рамос, "кралете" стигнаха само до 2:2 при домакинството си на Валенсия.

Дербито в испанската столица предложи страхотен футбол с положения и пред двете врати. Под светлините на прожекторите отново попадна младата звезда на домакините Марко Асенсио, който първо откри резултата, а впоследствие помогна на своя тим за достигането на ремито. Между неговите попадения гостите се разписаха два пъти чрез Солер и Кондогбия, но така и не успяха да сътворят голямата сензация на кръга.

Барселона спечели гостуването си на Алавес

Самотният Лео Меси носи Барса на гърба си

Аржентинецът отбеляза и двата гола за успеха над Алавес

Реал можеше да се поздрави и с трите точки, но за пореден път в решителни мигове, Карим Бензема сътвори страховити пропуски, последният от които дори бе избит в гредата от стража Нето.

Снимка 309808

Двубоят на "Бернабеу" започна с интересна церемония. Марсело и Кристиано Роналдо показаха на пълните трибуни отличията от Ла Лига и Суперкупата на Европа, които допълнително повишиха градуса на доброто настроение.

Зинедин Зидан бе сътворил една сериозна изненада в своя стартов състав, поставяйки бразилеца Каземиро като централен защитник.

Домакините вгорчиха живота на главния съдия Давид Фернандес още във втората минута, когато имаха претенции, че Рубен Везо е играл с ръка в собственото си наказателно поле и трябва да бъде отсъден наказателен удар. Скандалният рефер подмина ситуацията с мълчание.

Радост за "кралете" обаче имаше само 8 минути по-късно, когато новата звезда в "белия" тим - Марко Асенсио отново показа силата на своята левачка. Националът открадна топка в центъра на терена, след което със светкавичен пробив стигна до границата на наказателното поле и от там не остави никакви шансове на Нето.

Снимка 309806

Футболистите на Валенсия бързо реагираха на отправеното предизвикателство и в 18-ата минута паритетът беше възстановен. Отбраната на Реал не прие сериозно пробив на Латоре, който завърши с чудесен пас за Солер. Останал напълно непокрит, младокът с лекота наказа Кейлор Навас. До голяма степен вина за попадението имаше и капитанът Марсело, който не проследи достатъчно добре движението без топка на нисичкия стрелец.

В 41-ата Асенсио отне от Лато, Лука Модрич хвърли далечен пас към Иско, испанският национал тръгна успоредно на голлинията, на няколко пъти замахна и в крайна сметка беше блокиран. Две минути по-късно Бейл центрира прострелно отляво, но Бензема насочи над гредата само от около пет метра. В 45-ата Бензема отново не беше прецизен - този път при удар с глава след пас от крака на Тони Кроос.

Реал заигра на високи обороти след почивката. Още в 50-ата минута, бранителят днес Каземиро можеше да отбележи чрез своя специалитет - шут от далечна дистанция, който обаче бе спасен с доста усилия от Нето.

Снимка 309807

Малко по-късно Марсело центрира отлично Гарет Бейл, но ударът с глава на уелсецът мина малко над горната греда.

И докато Реал търсеше всякакви начини отново да поведе, голямата изненада настъпи в 77-ата минута, когато това сториха гостите от Валенсия. Прекрасна атака на "прилепите" достигна до намиращия се в наказателното поле -Родриго. Падайки нападателят върна назад към връхлитащия Кондогбия, който увенча дебюта си за "лос че" с безценно попадение.

Подобно на Реал от първата част, Валенсия не съумя да задържи достатъчно дълго своята изненадваща преднина. И отново човекът, който превърна живота на "прилепите" в кошмар се оказа Марко Асенсио. Футболистът с №20 изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и даде надежди на "Бернабеу", че може да бъде постигнат и пълен обрат.

Снимка 309804

И такъв шанс се откри! В 88-ата минута обаче за кой ли път страхотен пропуск сътвори Карим Бензема, който от отлична позиция само прати топката близо до лявата греда и по този начин спомогна за фиксирането на крайното 2:2.

РЕАЛ (МАДРИД) - ВАЛЕНСИЯ 2:2

1:0 Марко Асенсио (10"), 1:1 Солер (18"), 1:2 Кондогбия (77"), 2:2 Асенсио (83")

СТАДИОН: "Сантяго Бернабеу"

СЪДИЯ: Давид Фернандес

РЕАЛ: Навас, Марсело, Начо, Карвахал, Модрич, Кроос, Каземиро, Иско, Асенсио, Бензема, Бейл (резерви: Касия, Ковачич, Ернандес, Васкес, Йоренте, Майорал, Себайос)

ВАЛЕНСИЯ: Нето, Мурийо, Монтоя, Гая, Везо, Лато, Парехо, Кондогбия, Солер, Дзадза, Родриго (резерви: Доменек, Максимович, Медран, Мина, Хименес, Видал, Хил)