Реал (Мадрид) записа победа в 28-ия кръг на Ла Лига. "Белия балет" се наложи като гост с 3:1. По този начин тимът на Зинедин Зидан зае 3-ото място с 57 точки.

Селта пък е 11-ти с 34 пункта.

В герой за шампионите за пореден път се превърна голмайсторът Карим Бензема (20", 30"), който се разписа на два пъти и добави една асистенция за успеха. Другият гол за мадридчани бе дело на Марко Асенсио (90+4'), докато за домакините Санти Мина (40") отбеляза единственото попадение преди почивката.

Льов учи испански, сбъдва мечтата си в Реал (Мадрид)?

Бъдещето му все още е в мъгла

Мадридчани откриха в 20-ата минута.Тони Кроос сервира подаде на Карим Бензема на ръба на наказателното поле, който я изстреля в долния десен ъгъл за 0:1. Десет минути по-късно, Карим Бензема засече отскочила топка в наказателното поле и преодоля вратаря с удар в долния ляв ъгъл за 2:0.

Пет минути преди края на полувремето, перфектно изпълнен свободен удар отДенис Суарес центрира, а Санти Мина скочи високо, за да реализира, намалявайки на 1:2.

В добавеното време, Карим Бензема отигра със страхотно центриране към Марко Асенсио, който намери пространство в наказателното поле, за да вкара топката в мрежата за крайното 1:3.

Селта Виго - Реал Мадрид 1:3