Отборът на Реал (Мадрид) сдаде първото място в Примера Дивисион. "Кралете" сюрпризираха неприятно своите фенове и направиха 3:3 при домакинството си на Лас Палмас, което се оказа достатъчно за вечния враг Барселона да се изкачи временно на челната позиция с точка повече. Нека обаче не забравяме, че селекцията на Зинедин Зидан е с мач по-малко.

Подобно на мача с Виляреал, двубоят днес също бе белязан от изключителна драма. Реал поведе рано чрез гол на Иско, но още в следващата атака резултатът бе изравнен чрез Тана. Веднага след подновяването на играта - Гарет Бейл бе провокиран и в рамките на няколко секунди си изкара два жълти картона. С човек по-малко домакините се сринаха и допуснаха два гола чрез Виера и Боатенг.

Четири минути преди края на сцената се появи големият длъжник до този момент - Кристиано Роналдо, който с два гола за 180 секунди спомогна на своите да се доберат поне до точката.

Снимка 281303

А всичко започна толкова добре за "кралете". Публиката на "Сантяго Бернабеу" аплодира Иско в 8-ата минута, след като той не остави никакви шансове на Хави Варас и доказа, че заслужава постоянно титулярно място в селекцията на Зинедин Зидан. Матео Ковачич даде пас за милиони на футболиста с №23, който наглед много лежерно прати топката във вратата на гостите.

Радостта на "Белия балет" обаче бе мимолетна. Още в следващата атака Лас Палмас стигна до изравнителен гол. Отбелязалият на Реал и в първата среща - Танасу или по-простичко казано "Тана", направи за смях Серхио Рамос и Ковачич. Само с едно завъртане нисичкият техничар елиминира съпротивата на звездните си пазители и с безпощаден шут не остави шансове на Кейлор Навас.

Снимка 281300

Повратният момент в срещата настъпи малко след почивката, когато Гарет Бейл си изкара жълт картон, а след това неспортсменски бе провокиран от Виера и след кратка свада уелсецът видя червения цвят.

Барселона разби Спортинг (Хихон) с 6:1

Барса писа отлична оценка на слабаците от Хихон (ВИДЕО)

Трио "МСН" и Пако Алкасер се развихриха

Това подейства стимулиращо за гостите, които в 56-ата минута стигнаха и до пълния обрат в мача. След като спомогна за изгонването на Бейл, Джонатан Виера отбеляза и дузпа в мрежата на "кралете", след като наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Серхио Рамос.

Шокът на "Бернабеу" бе пълен в 59-ата минута, когато феновете трябваше да преглътнат нов гол за Лас Палмас. Виера отправи авантюристичен пас за Кевин-Принс Боатенг, който се измъкна зад гърба на Марсело и въпреки опитите на Кейлор Навас да пресече неговия устрем, хладнокръвно реализира за 1:3.

Снимка 281299

Въпреки трудната ситуация, Реал отново доказа, че не се предава. Подобно на двубоя с Виляреал, "кралете" тръгнаха на късен щурм, който в крайна сметка ги дари с точката. Начало на частичния обрат положи Кристиано Роналдо с гол от дузпа в 86-ата минута. Наказателният удар не бе отсъден на секундата от съдията Давид Фернандес, а чак след като му бе подсказано от неговия асистент. Всичко се случи заради игра с ръка на Лемос.

Така се стигна до последната минута на редовното време. Хамес Родригес отчаяно центрира от корнер. Кристиано Роналдо демонстрира великолепния си отскок и по този начин спаси клуба си от сериозен резил.

Снимка 281301

До края нови драми нямаше, а единственото което ще се запомни е жълтият картон на Ален Халилович.

РЕАЛ (МАДРИД) - ЛАС ПАЛМАС 3:3

1:0 Иско (8"), 1:1 Танасу (10"), 1:2 Виера-дузпа (56"), 1:3 Боатенг (59"), 2:3 Роналдо-дузпа (86"), 3:3 Роналдо (89")

ЧЕРВЕН КАРТОН: Гарет Бейл (49")

СТАДИОН: "Сантиаго Бернабеу"

СЪДИЯ: Давид Фернандес

РЕАЛ (МАДРИД): Навас, Рамос, Марсело, Начо, Карвахал, Кроос, Иско, Ковачич, Роналдо, Бейл, Мората (резерви: Касия, Пепе, Бензема, Хамес, Лукас, Модрич, Асенсио)

ЛАС ПАЛМАС: Хави Варас, Кастелано, Бигас, Симон, Лемос, Боатенг, Виера, Гомес, Меса, Хесе, Тана (резерви: Лиозаин, Гарсия, Момо, Ернан, Артилес, Гарсия, Халилович)