Отборът на Барселона превключи на висока скорост и разби намиращия се в опасната зона тим на Спортинг Хихон с 6:1. По този начин каталунците временно се изкачиха на първото място в Ла Лига, имайки 2 точки повече пред играещия по-късно тази вечер тим на Реал (Мадрид). Нека също така не забравяме, че "кралете" са и с мач по-малко от своя вечен враг.

Лучо Енрике със сигурност ще бъде доволен от своята офанзивна линия, тъй като днес в мрежата на Спортинг се разписа всеки един от неговите нападатели - по един на триото "МСН" и едно попадение на резервния стрелец Пако Алкасер.

Снимка 281273

Начало на головото шоу сложи Лео Меси, който реализира страхотен гол в 9-ата минута. Отбраната на гостите бе матирана със страхотен извеждащ пас на Масчерано към звездата на Барса. Виждайки, че Куйеар наближава към него, "маестрото" го прехвърли елегантно с глава.

Хаосът в Спортинг беше толкова голям, че "червено-белите" си вкараха автогол в 11-ата минута. Неймар поднесе хубав извеждащ пас за Суарес, който преодоля вратаря, а впоследствие ударът му от малък ъгъл се отклони в опиталия да изчисти Родригес и така резултатът стана 2:0.

Хихон опита да се върне в мача след само 10 минути, когато опитният Кастро се оказа най-съобразителен и довкара една отбила се в страничната греда топка. Донякъде вина за гола може да бъде вменена и на Самуел Умтити, който действа безкрайно разсеяно във въпросната ситуация.

До почивката Барса възстанови преднината си от два гола, след като в прегръдките на своите съотборници попадна Луис Суарес. Жан-Кристоф Бабен изчисти несериозно право към уругвайския стрелец, който с безпощадно воле направи 3:1.

На полувремето в игра за Барселона се появи Пако Алкасер, който след само 180 секунди се отблагодари с гол. Той стана факт не и без любезното съдействие на Лео Меси.

В 65-ата минута дойде и мигът на бразилската перла Неймар, който вдигна феновете на крака след фантастично изпълнение на пряк свободен удар.

Снимка 281274

Точка на головия спектакъл сложи Иван Ракитич в 87-ата минута.

Още в събота на Барса предстои ново важно домакинство. Този път на "Ноу Камп" пристига коравият тим на Селта Виго.

БАРСЕЛОНА - СПОРТИНГ ХИХОН 6:1

1:0 Меси (9"), 2:0 Родригес-автогол (11"), 2:1 Кастро (21"), 3:1 Суарес (27"), 4:1 Алкасер (49"), 5:1 Неймар (65"), 6:1 Ракитич (87")

СТАДИОН: "Ноу Камп"

СЪДИЯ: Хосе Санчес

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген, Масчерано, Алба, Умтити, Ракитич, Бускетс, Денис Суарес, Рафиня, Меси, Суарес, Неймар (резерви: Силесен, Пике, Иниеста, Алкасер, Дин, Роберто, Гомеш)

СПОРТИНГ ХИХОН: Кулеар, Ечеижиле, Бабен, Кастелано, Перейра, Родригес, Касес, Торес, Алварес, Кастро, Бургуи (резерви: Мариньо, Роригес, Траоре, Лора, Лопес, Виктор, Веска, Чоп)