Реал (Мадрид) успя да победи Леванте с 3:2 на "Сантяго Бернабеу". Момчетата на Зинедин Зидан водеха с 3:0 преди почивката, но след това получиха два гола и интригата се запази до края.

"Белите" започнаха срещата много по-активно и имаха повече положения за гол. Първият дойде в 25-ата минута, когато Карвахал центрира към Бензема и французинът откри резултата с глава.

Шест минути по-късно Бензема отново бе точен, като този път асистенцията отиде на името на Хамес Родригес.

В 40-ата минута Каземиро също записа името си сред голмайсторите. Винисиус надбяга играч на Леванте по дясното крило и пусна успоредно към Каземиро, който бе точен от близка дистанция.

Второто полувреме започна с бърз гол за Леванте. В 49-ата минута Борха Майорал върна интригата в срещата.

Леванте се възползва от многото пропуски на домакините и в 75-ата минута влезлият като резерва Мелеро се разписа с глава след изпълнение на корнер.

Реал (Мадрид): Куртоа, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Каземиро, Кроос, Хамес, Лукас Васкес, Винисиус, Бензема

Леванте: Айтор, Дуарте, Клерк, Везо, Кампаня, Вукчевич, Мирамон, Моралес, Постиго, Рочина, Майорал

Зинедин Зидан: Идват много срещи и всеки ще получи своя шанс

Зидан: Идват много срещи и всеки ще получи своя шанс

"Наясно сме, че загубихме точки, но пък сезонът едва сега започва"