Реал (Мадрид) победи Виляреал в среща от 36-ия кръг на Ла Лига. Мачът на стадион "Сантяго Бернабеу" завърши при резултат 3:2 за "галактикос".

Диас, на два пъти, както и веднъж Вайехо връчиха трите точки в актива на столичани. Точни за гостуващия отбор бяха Жерар Морено и Жауме Коста.

Един от грандовете на испанския футбол доиграва слаб сезон и днес зарадва поне малко изстрадалите си фенове.

Снимка 421690

Източник: Twitter

"Кралете" са твърдо на трето място и играят единствено за престиж. Реал записа две поредни издънки, след като падна с 0:1 от Райо Валекано и нулево реми с Хетафе.

Този път мадридчани се постараха да покажат на какво действително са способни.

Резултатът беше открит само две минути след началото, след попадение на Мариано Диас. Само 9 минути след това обаче, с асистенция на Алваро Гонсалес и точен завършващ изстрел на Жерар Морено, "жълтата подводница" се върна в мача.

Снимка 421689

Четири минути преди почивката Хесус Вайехо възстанови преднината от един гол за домакините и прати състава си с известна доза самочувствие към съблекалните.

Само четири минути след подновяването на играта Даниел Карвахал асистира на Диас, който за втори път в мача вкара за 3:1.

Снимка 421688

Крайното 3:2 оформи Коста, разписал се в продължението на двубоя.

Напоследък Виляреал взе глътка въздух в битката за спасение, но все още не е сигурен за мястото си в елита.

Гостите ще се стремят да спечелят поне точка в последните два кръга от кампанията.