Реал (Мадрид) победи Севиля с 1:0 като гост в дербито на 5-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача вкара Карим Бензема в 64-ата минута.

Така "белите" събраха 11 точки и делят първото място във временното класиране с Атлетик (Билбао). Севилят е на пета позиция с 10 пункта.

Срещата започна двуоство. Домакините владееха по-често топката в началните минути. Мадридчани предпочитаха по-директен стил и пресираха високо.

Снимка 444069

Източник: Twitter

В 32-ата минута Люк де Йонг стреля с глава в аут след центриране от корнер.

Три минути по-късно дойде и първият точен удар в мача. Азар стреля от малък ъгъ, но Вацлик спаси.

В 38-ата минута Хамес изведе Карвахал отдясно. Крайният защитник се озова сам срещу Вацлик, но ударът му бе спасен от чешкия вратар.

Две минути след това съдийската бригада не видя удар с лакът на Ферлан Менди срещу Хесус Навас.

Зидан прибира 80 млн. евро при предсрочно прекратяване на договора му с Реал (Мадрид)

Зидан прибира 80 млн. евро при предсрочно прекратяване на договора му

През март Зидан подписа за 3,5 години с клуба

И през второто полувреме севилци владееха топката, но отново не намираха начин да затруднят Куртоа. Мадридчани действаха подредено в отбрана.

В 64-ата минута гостите откриха резултата. Карвахал проби отдясно и центрира от аутлинията. Бензема се освободи от Диего Карлос и с глава прати топката във вратата.

Снимка 444070

В 71-вата резервата Оливер Торес центрира, Де йонг стреля с глава и топката премина опасно покрай гредата. Седем минути след това Окампос центрира, но отново Де Йонг стреля неточно.

В 87-ата минута Чичарито се разписа, но бе в положение на засада.