Отборът на Реал (Мадрид) стартира по позитивен начин новия сезон в Ла Лига. "Кралете" не повториха грешката на Барселона и спечелиха визитата си на Селта с 3:1.

Селекцията на Зинедин Зидан не остави съмнения в по-голямата си класа, като стигна до точките с голове на Бензема, Кроос и Лукас Васкес. "Лос меренгес" играха почти 30 минути с човек по-малко, след като заради грубо нарушение директно изгонен беше Лука Модрич. Почетното попадение за Селта пък падна в самия край и беше дело на Лосада.

Двата тима стартираха предпазливо, но Реал нанесе първия удар още с дебютната си по-опасна атака за мача. В 12-ата минута "любимецът" на Зинедин Зидан - Гарет Бейл напредна по фланга, след което центрира в малкото наказателно поле. Там за топката скочиха Винисиус и Бензема, отправяйки общ изстрел, превърнал се в гол. Попадението след повторения беше присъдено на французина.

Снимка 439044

Източник: EPA/БГНЕС

Последвалите мигове бяха тежки за "кралете", които бяха натикани в собствената си половина. В 31-ата минута Яго Аспас отправи остър пас, успореден на голлинията, Габи Фернандес обаче закъсня със стотни от секундата и така "пожали" Куртоа.

До почивката пък вратарят на Селта - Рубен Бланко се справи на висота с удари на Каземиро и Бейл.

В добавеното време на първата част Селта вкара топката в мрежата на съперника. Алваро Одриосола загуби кълбото, притиснат от Брайс Мендес. Крилото на домакините чукна топката към Аспас, който беше задържан, но намери начин да продължи топката към Габриел Фернандес, който отблизо вкара. Секунди по-късно съдията получи сигнал от своите видеопомощници и отмени попадението заради засада. Повторението показа, че Аспас е в засада в момента на подаването. Така Мадрид взе голов аванс на почивката.

Снимка 439043

Втората част започна силно за Реал с шут в гредата на Бензема. Отговорът на галисийци беше светкавичен, но Куртоа осъществи страхотно спасяване с крак срещу Яго Аспас.

Гостите останаха с човек по-малко в 55-ата минута, когато кавалерът на "Златната топка" - Лука Модрич влезе брутално в краката на Денис Суарес. Това бе видяно едва след консултация с ВАР, но все пак тежкото наказание за "лос меренгес" беше факт.

В 60-ата минута Карим Бензема беше спрян от гредата за втори път, но секунди по-късно вторият гол за Реал се превърна в реалност. Тони Кроос отправи фамозен шут от над 25 метра, който намери сглобката на безпомощния Рубен.

Всичко на "Балайдос" приключи 10 минути преди последния съдийски сигнал. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, което позволи на мадридчани да развият скоростна атака с много подавания. Отбраната на "небесносините" стана разногледа, а позиция за изстрел се откри пред резервата Лукас, който с лекота вкара за класиката.

Снимка 439045

Честта на галисийците донякъде бе съхранена, след като в самия край на мача Лосада вкара с хубав диагонален шут.

В следващия кръг на Реал предстои наглед лесно домакинство на Валядолид. Селта пък ще има мач с Валенсия.