Реал (Мадрид) победи с 2:0 Еспаньол в мач от 7-ия кръг на Ла Лига. Иско (30,71) бе точен за "белите". "Кралския клуб" изигра много силно първо полувреме, в което създаде редица ситуации за гол, но успя да отбележи едва един. През втората част мадридчани се поотпуснаха и можеше да си платят.

В крайна сметка с този успех Реал събра 14 точки и заема 5-о място във временното класиране. Еспаньол е 14-и с 8 пункта.

Зинедин Зидан пусна в титулярния състав младока Ашраф Хакими. Френският специалист бе принуден на този ход след проблемите в защитата, които имаше. Начо зае мястото на Марсело.

Снимка 315498

Двубоят започна със силен домакински натиск. Още в 25-ата секунда Иско излезе сам срещу вратаря Пау Лопес, но пропусна. В началните минути Еспаньол трудно излизаше от половината си, но атаките на "белите" не даваха резултат. В 12-ата минута трибуните на "Сантиаго Бернабеу" се изпълниха с опънати испански знамена в отговор на исканията от Каталуния.

В 24-ата минута стражът на гостите изби майсторки удар на Серхио Рамос с глава. След половин час игра натискът на Реал даде резултат. Роналдо намери Иско в наказателното поле и халфът мушна топката покрай вратаря за 1:0.

Борусия (Дортмунд) - Реал (Мадрид) 1:3

Минута по-късно Кристиано бе близо до удвояване на резултата, но топката мина на сантиметри над гредата. Малко след това и Пау Лопес отрази удар на португалеца.

В началото на втората част Еспаньол погледна към вратата на Навас и в 50-ата минута костариканецът спаси с вещина шут на Марк Наваро.

Снимка 315497

В 71-ата минута Иско успокои своите с втори гол. Реал организира бърза контраатака, Асенсио върна за Иско, който от около 13 метра стреля в левия ъгъл за 2:0.

До края на срещата Лукас Васкес можеше да се разпише, но ударът му с глава излезе в аут.