Варан чисти от голлинията.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме от сблъсъка напомни на предишните две срещи между тези състави, които феновете имаха възможността да наблюдават.

Играта беше напрегната, бърза, емоционална, топката се пренасяше скоростно от едната в другата половина от терена, а не липсваха и точните удари.

На два пъти Даниел Карвахал пробиваше отбраната на съперника и центрираше, но топката така и не влизаше в мрежата на Борусия, след изстрели на Роналдо и Бейл.

Минути след началото на мача самият Карвахал бе изведен по чудесен начин от Каземиро в голова позиция, но вместо да подава към останалите без опека Роналдо и Бейл реши да стреля сам и сгреши. Ударът му беше спасен с лекота.

При една от контраатаките на домакините топката бе избита от голлинията от Серхио Рамос. Повторенията показаха, че капитанът на Реал е играл с ръка.

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Гарет Бейл получи подаване в наказателното поле на съперника и със силен шут прониза Бюрки за 1:0.

Последваха две много добри атаки на гостите в мача, но те така и не успяха да увеличат предимството си в резултата.

След това пък се стигна до нова контра на Борусия и нова възможност за отбора да стигне до гол, но центриране срещна ръката на Карвахал в наказателното поле. Сигнал за дузпа отново нямаше.

До почивката играта загрубя сериозно, като Бейл, Карвахал и Модрич бяха официално санкционирани от главния съдия Куйперс.

Преди края на полувремето голмайсторът на Борусия - Пиер-Емерик Обамеянг бе изведен в чиста голова позиция, но стреля в гредата. Страничният съдия бе срял атаката на Борусия секунда по-рано, маркирайки засада. Повторенията показаха, че решението му е било коректно.

45′

Почивка.

44′

Шут на Кристиано!

Топката така и не попада в целта, след изстрелите на португалеца.

44′

Пропуск на Рамос!

Защитникът не успява да се разпише след центриране от корнер и удар с глава.

Бранителят рядко пропуска подобни ситуации.

43′

Тежък удар на Роналдо с левия крак!

Топката се отбива в бранител на съперника и се връща в игра.

41′

Жълт картон за Модрич.

Снимка 314639

Източник: Uefa.com

39′

Жълт картон за Карвахал.

38′

Засада на Обамеянг, който стреля в гредата.

Снимка 314641

31′

Играта се накъса от чести нарушения.

Остротата в предни позиции определено се загуби.

29′

Официално предупреждение за Гарет Бейл.

25′

Отново претенции на домакините за дузпа.

И този път те са основателни, тъй като Карвахал играе с ръка в наказателното поле, макар и след изстрел към него от близка дистанция.

24′

Добро извеждащо подаване на Модрич.

Гарет Бейл получава топката, сам е в предни позиции и стреля незабавно.

Гол няма, вратарят спасява.

18′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Гарет Бейл!

Снимка 314642

Асистенция на Карвахал.

17′

Роналдо все така продължава да търси Бейл с подавания в пеналта на съперника, дори и когато има възможност да стреля.

Нещо нетипично за португалската звезда.

14′

Филип стреля!

Рамос чисти топката от самата голлиния!

Повторенията показват, че Серхио играе с ръка във въпросната ситуация!

12′

Засада на Рамос.

Добро положение за Реал, флагът е вдигнат високо.

Коректно отсъждане на рефера.

11′

Роналдо отново е изведен по страхотен начин в половината на Борусия.

Центрирането му към Бейл е избито в последния възможен момент от бранител на гостите.

10′

Уникална възможност за Реал (Мадрид)!

Карвахал е изведен по чудесен начин от Каземиро, но стреля, вместо да подава на останалите сами Бейл и Роналдо.

9′

Роналдо получава чудесен пас от Иско на границата на наказателното поле на Борусия.

Португалският ас не успява да се възползва.

7′

Германският състав намали оборотите.

Дали пък това не е тактически ход, целящ да подмами футболистите на "кралете" в предни позиции?

6′

Не особено категорична и убедителна игра на Реал по фланговете.

Нещо нетипично за испанския гранд.

5′

Силни първи минути за състава на домакините.

В Реал основно бранителите играят с топката...

5′

Поредица нарушения в средата на терена.

Ярмоленко остава да лежи на тревата след последното такова.

5′

Топката се движи с доста добра скорост по цялата дължина на терена.

И двата тима искат още в самото начало да наложат превъзходството си.

4′

Карвахал греши!

Първа опасност пред вратата на тима от Мадрид.

Центрирането в полето на Навас обаче не постига нищо.

3′

Далечни, балонни центрирания към Роналдо.

До момента това е подходът на гостите в предни позиции.

1′

Вайгъл Себайос

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Реал (Мадрид) се изправят един срещу друг в най-интересния двубой за вечерта от Шампионската лига.

"Белия балет" има само едно равенство при последните си четири визити на "Сигнал-Идуна Парк", записвайки голова разлика 4:10. В общо шест мача испанците са постигнали три ремита и нямат нито една победа на този стадион.

Реал изрева от съдийски заговор срещу отбора, бил заради Флорентино Перес

Зидан и Рамос намесиха Барселона

За последно двата отбора мериха сили в груповата фаза през миналия сезон, когато записаха две зрелищни равенства с един и същ резултат - 2:2. Борусия има 7 победи и четири равенства в 13 домакински мача срещу отбори от Испания. Реал пък изпитва големи трудности на германска земя, където е записал едва пет успеха и седем равенства в цели 31 срещи. Четири от въпросните пет победи обаче са постигнати при последните седем гостувания.

И в двата лагера има сериозни кадрови проблеми заради контузии. Реал постига колебливи резултати през този сезон в първенството, където вече изостана на седем точки от Барселона.

Национали останаха извън групата на Реал (Мадрид) за мача в Дортмунд

Национали останаха извън групата на Реал за мача в Дортмунд

Вижте измежду кои състезатели ще избира Зидан

Както и през миналия сезон, играта на Дортмунд се характеризира с изключителна офанзивна мощ и с много колеблива защита, както се видя и при визитата на Тотнъм преди две седмици.

Контузени за днешната среща са част от най-силните футболисти на домакините - Ерих Дурм, Марсел Шмелцер, Рафа Герейро, Себастиан Роде, Марко Ройс и Андре Шурле.

Петер Бош: Кристиан Пулишич може да стане световна звезда

Бош: Пулишич може да стане световна звезда